Historie

Jeden velký chaos...

Založení Music clubu ŠNEKOLEND se datuje k 27. prosinci 1996. Tento večer, který měl být „zkušebním“, se stal večerem plným zvratů a překvapení. Jednoduše se nestíhalo. Otevírali jsme s 30 minutovým zpožděním. Ve vestibulu se dodělávaly poslední nutné úpravy, bylo slyšet vrtačku, brusku a pilu a bylo vidět řemeslníky a pobíhající personál. Jeden velký chaos! Hosté překračovali nářadí a s úsměvem, jako by nic, že je vše v naprostém pořádku, vcházeli dovnitř.

Mělo to být otevření na zkoušku před zimní sezónou a z toho se stal slušný nářez, který překvapil nejen hosty, ale i personál Šnekolendu.

Předchůdce Šnekolendu

Předchůdce Šnekolendu byl minimálně stejně dobře známý bar „U Šneka“, který sídlil v Dolní Rokytnici na náměstí v pronajatých prostorách Kulturního domu a v provozu byl od roku 1991.

Proč Šnek? Proč Šnekolend?

Proč nyní, když se chodí do Music baru Šnekolend, slýcháváte hlášky typu: „Jdeme do Šneka“, „Pařba ve Šnekovi“, „Byli jsme ve Šnekáči“.

Je to velmi jednoduché… Majiteli Radimovi Pohořalému se od mládí přezdívalo Šnek. Proto Disco Šnek a Šnekolend proto, aby se vědělo, kam se jde. Jde-li se do Šneka či do Šnekolendu. V roce 1997 jely totiž oba bary současně.

Šnek